Archiwum miesiąca: styczeń 2024

Świetlicowy Klub Gier Planszowych

Świetlicowy Klub Gier Planszowych poleca kolejną grę: KINGDOMINO. Każdy z nas grał kiedyś w domino, a nasi najmłodsi uczniowie, jeżeli nie grali w domino to nauczyli się w naszej świetlicy, a teraz tworzą swoje królestwo grając w Kingdomino. Gra składa się z 48 solidnie wykonanych kafelków domina, z których układa się kwadrat 5×5. Proste zasady, utrwalenie umiejętności dodawania lub tabliczki mnożenia przy zliczaniu punktów są dodatkowym atutem tej gry. Gra przypadła nam bardzo do gustu i nawet pierwszaki doskonale radzą sobie z zbudowaniem wg reguł swego królestwa. Polecamy! 🙂

Konkurs „Grodzisk wczoraj i dziś”

26 stycznia, w przeddzień kolejnej rocznicy wyzwolenia naszego miasta spod okupacji niemieckiej, w SP Nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim, odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu „Grodzisk wczoraj i dziś”. Z zadaniami dotyczącymi historii najbliższej okolicy, legendami i podaniami, znajomością najważniejszych zabytków oraz patronów ulic w mieście, zmagali się uczniowie klas VI do VIII naszej gminy. Uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali w kategorii indywidualnej i drużynowej. Szkołę Nr 2 reprezentowali uczniowie klas VI: Wiktor Kaczmarek, Alexander Leszczyński oraz Patryk Wojciechowski. Wiktor Kaczmarek zdobył indywidualnie III miejsce, natomiast drużynowo chłopcy zajęli miejsce II. WIELKIE BRAWA i GRATULACJE!!!

Pogadanki na temat bezpieczeństwa

Każdego roku uczniowie w naszej szkole spotykają się z przedstawicielami policji i uczestniczą w prelekcjach na temat bezpieczeństwa. Pan Rafał Trzciński i Pani Aleksandra Hoffmann z grodziskiej komendy poruszali tematy bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Przestrzegali także przed cyberprzemocą oraz niebezpiecznymi sytuacjami. Zwracali szczególną uwagę na ponoszenie odpowiedzialności karnej za popełnione czyny. Prelekcje spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów. Odpowiadali na zadawane pytania, wykazując się wiedzą na temat bezpieczeństwa.

Konkurs MiniBajtek

Dnia 25 stycznia 2024r. w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim po raz pierwszy odbył się konkurs informatyczny „MiniBajtek” (następca konkursu „Avatarek”). W tym konkursie udział brali uczniowie naszej szkoły: Michalina Wajs oraz Jan Brudło z klasy 8b. Jako zespół zmagali się w dwóch etapach konkursu. Pierwsza część obejmowała zmagania z pytaniami teoretycznymi związanymi z zagadnieniami informatycznymi w formie testu. Druga część polegała na rozwiązaniu zadań praktycznych obejmujących zagadnienia związane z MS Excel (użycie odpowiednich formuł), oraz znacznikami html (stworzenie strony WWW według podanego schematu), znajomości Visual Basic Studio. Po wyrównanej walce nasza drużyna zajęła ostatecznie drugie miejsce, a uczestnicy otrzymali dyplom oraz cenne nagrody. Gratulujemy! 🙂

Bohaterom naszej ziemi

22 stycznia, jak co roku, uczciliśmy naszych patronów – Powstańców Wielkopolskich. Cała społeczność szkoły spotkała się w auli, aby wziąć udział w uroczystych apelach upamiętniających bohaterów naszej ziemi – Wielkopolski, które rozpoczęły się uroczystym wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu państwowego.

W części artystycznej wystąpili uczniowie koła teatralnego „Na opak” a uroczystość uświetnił muzycznie szkolny chór.

Czytaj Więcej

Gminny Konkurs Wiedzy z Języka Angielskiego

19 stycznia 2024 r. odbył się XI Gminny Konkurs Wiedzy z Języka Angielskiego organizowany przez Szkołę Podstawową w Kąkolewie. Naszą Szkołę dzielnie reprezentowali: Maja Abramczewska z 6a, Wiktor Kaczmarek z 6b oraz Zuzanna Kasprzyk z 6c. Miło nam poinformować, że Maja zajęła II, a Wiktor III miejsce na podium. Serdecznie gratulujemy! 🙂

Wywiad z Panią Psycholog

Uczniowie z Kółka Dziennikarskiego przeprowadzili wywiad z Panią Psycholog. Zapraszamy do lektury.

Adam: Dzień dobry. Bardzo dziękujemy, że zgodziła się Pani na udzielenie wywiadu. Co wpłynęło na to, że wybrała Pani zawód psychologa szkolnego?

Pani Marta: Bardzo się cieszę, dziękuję za propozycję wywiadu. Nie udzielałam jeszcze wywiadu, to jest mój pierwszy raz, więc trochę się denerwuję. Zawód psychologa szkolnego wybrałam, bazując na doświadczeniach, które zdobyłam na studiach. Studiowałam psychologię i wybrałam fakultet szkolny, podczas którego miałam praktyki w szkole. To mi się bardzo spodobało, bo pani psycholog, która pracowała w szkole, z dużym zaangażowaniem i pozytywną energią opowiadała o tym, jak wygląda ta praca, jakie różne formy pomocy można oferować dzieciom. Taka aktywność wydawała mi się bardzo ciekawa i przyjazna. Jak skończyłam studia, to w tej miejscowości, w której mieszkałam, była oferta pracy dla psychologa szkolnego i zaczęłam pracę na tym stanowisku.

Czytaj Więcej