Komunikat Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego


Z ogromną radością i dumą pragniemy poinformować, że nasz projekt zdobył uznanie w programie grantowym FunLab, realizowanym przez Fundację ORLEN im. Ignacego Łukasiewicza!
Dzięki temu nasza szkoła otrzyma darowiznę w wysokości prawie 18 000 zł!
Na co przeznaczymy te fundusze? Całą kwotę zainwestujemy w doposażenie pracowni fizycznej. Zakupimy nowoczesne pomoce dydaktyczne, które pozwolą przenieść naukę na zupełnie nowy poziom. Koniec z suchą teorią – przed naszymi uczniami czas fascynujących doświadczeń, bezpiecznych eksperymentów i odkrywania praw natury w praktyce!
Cieszymy się niesamowicie! To ogromny krok naprzód, który rozwinie skrzydła naszym młodym odkrywcom.
Serdecznie dziękujemy Fundacji ORLEN za wsparcie, zaufanie oraz szansę na nowoczesny rozwój naszej placówki i uczniów!
Nasze prace plastyczne w świetlicy związane są z porami roku, planem pracy. Czasami są to spontaniczne pomysły. Tym razem rozmawialiśmy o deserach i malowaliśmy je akwarelą. Doskonalimy tę technikę, malowanie farbami akwarelowymi wymaga wyczucia, odpowiedniego doboru wody i farbki. Desery zmalowaliśmy bardzo apetyczne.
Szkolny Klub Gier Planszowa Dwójka po raz kolejny zaprosiła uczniów na wspólne granie, tym razem było to ” Czerwcowe popołudnie z planszówkami”. Z zaproszenia skorzystała Marysia i Władek z rodzicami oraz Piotrek z tatą. W tak małym gronie zagraliśmy w gry, które wymagają więcej niż 6 graczy. I tak na stole znalazły się gry: Pechowa krowa od Muduko; nasza nowość Naszej Księgarni: Ślimaki to mięczaki- gra która bardzo przypadła nam do gustu, mimo bardzo prostych zasad wymaga przemyślenia ruchów; zagraliśmy również w Zeusa również Naszej Księgarni, mimo, że jest dla max 5 graczy; a na koniec udało nam się zagrać w Żółwie z Galapagos. Na koniec uczestnicy otrzymali dyplom Rodziny Planszówkowej oraz po egzemplarzu gry. Mamy nadzieję, że będziemy się spotykać w przyszłym roku szkolnym, być może w większym gronie.
Z całego serca dziękujemy za tak piękny odzew na nasz szkolny konkurs plastyczno-
techniczny.
Liczba prac, które do nas trafiły, oraz serce włożone w ich przygotowanie mile nas
zaskoczyła. Każda z nich była wyjątkowa, pomysłowa i wykonana z ogromnym
zaangażowaniem.
Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie przystąpili do konkursu zorganizowanego przez szkolną świetlicę: ” Raz, dwa, trzy-skaczesz Ty”. Skakanie przez skakankę wcale nie jest takie proste, tym bardziej , że liczyły się przeskoki w ciągu 1 minuty. Konkurs odbył się podczas przerw w dwóch kategoriach wiekowych. Oto wyniki:
w kategorii uczniów klas 1-3:
I miejsce zajęła Sara Pajchrowska z 2a -94 przeskoków,
II miejsce Ahelina Petruk z 2e przeskoczyła 93 razy
III miejsce zajął Mikołaj Sypek z wynikiem 70 przeskoków.
W kategorii uczniów klas 4-8
I miejsce zajęła Lidia Gnus z 4d , która przeskoczyła 126 razy,
II miejsce zajęła Alicja Baumann z 5b z wynikiem 125 razy,
III miejsce zajęła Żaklin Franek z 4c- 104 razy
wyróżnienie otrzymał Jakub Kaczmarek z 6a, któremu udało się przeskoczyć równo 100 razy. Gratulujemy formy! ![]()
Z wielką radością i dumą informujemy, że uczeń klasy 7c – Bartosz Kościelniak , zdobył III miejsce w kategorii muzycznej w XXVI edycji ogólnopolskiego konkursu „Mój szkolny kolega z Misji”, organizowanego przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.
Uroczyste spotkanie laureatów odbyło się 20 maja 2026 r. w Płocku. Tegoroczna edycja konkursu zgromadziła blisko 4000 uczniów z 300 szkół podstawowych z całej Polski, a w organizację wydarzenia zaangażowały się setki nauczycieli i wychowawców.
Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w bazylice katedralnej w Płocku, po której w Opactwie Pobenedyktyńskim odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród. Konkurs od lat promuje wśród dzieci i młodzieży wrażliwość, solidarność oraz zainteresowanie działalnością misyjną.
Serdecznie gratulujemy Bartoszowi tego wspaniałego osiągnięcia. Życzymy dalszego rozwijania talentu muzycznego, kolejnych sukcesów oraz niegasnącej pasji do muzyki!