Przedstawienie w wykonaniu Szkolnego Kółka Teatralnego „chichotki” z okazji pasowania pierwszoklasistów na czytelnika

We wtorek 27 listopada, z okazji Pasowania Pierwszoklasistów na Czytelnika, szkolne kółko teatralne „Chichotki” zaprezentowało na scenie „Dwójki”, bajkę pod tytułem, „Co się w naszej bibliotece wydarzyło razu pewnego i co wynikło z tego”.

Przedstawienie w wykonaniu bardzo licznego zespołu liczącego 26 członków kółka teatralnego, obejrzeli zaproszeni goście -uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 oraz uczniowie klas pierwszych i drugich naszej Szkoły. Po południu „Chichotki” zaprezentowały się również przed swoimi rodzicami.

Bajka bogata w treść, z dynamiczną akcją i żartobliwymi dialogami dostarczyła wszystkim odbiorcom dużo wrażeń. Umiejętności małych aktorów, które przez niespełna miesiąc zaledwie pracowały nad bajką, docenili wszyscy widzowie uważnym skupieniem podczas przedstawienia oraz gromkimi oklaskami.

Przygoda pani Jadzi z bajkowymi postaciami, które pojawiły się w bibliotece z zamiarem strajku, zachęcała małych odbiorców do czytania książek a także sięgania po stare dobrze znane i lubiane bajeczki. Przestrzegała też przed zagrożeniami komputerowymi.

Po takim „bajecznym” przygotowaniu, w najbliższych dniach, pierwszoklasiści zostaną zaproszeni na zajęcia do szkolnej biblioteki, gdzie każdy z nich zostanie pasowany na czytelnika i będzie mógł wypożyczyć swoją pierwszą książkę.

W zaprezentowanym przedstawieniu udział wzięli uczniowie klas I oraz II.

Panią Jadzię gościnnie zagrała uczennica klasy IV b – Marta Trzciołek.

W rolach bajkowych postaci wystąpili:

Miłosz Zuzak – jako Bajkowy Czarodziej

Mateusz Pyc – jako Król Baj

Olek Grek – Rycerzyk

Zosia Ferens – Czerwony Kapturek

Zosia Andrzejewska – Kopciuszek

Filip Kruczek – Elf

Mia Sekuła – Alicja

Joanna Sadowska – Babcia Alicji

Anhelina  Panchyshak – Małgosia

Olek Brudno – Jaś

Sara Mukoro – Baba –Jaga Jadwiga

Zuzia Mołdrzyk – Macocha Śnieżki

Wiktoria Górka – Śpiąca Królewna

Kalinka Lissoń – Marysia

Ola Budzińska – Wróżka Fantazja

Marta Łapa – Księga Baśni

Kacper Kaczmarek – Wirusdziej

Zuzia Bielawska – Elfik 1

Marcysia Gabliczak – Elfik 2

Zosia Hemmerling – Elfik 3

Martynka Śron – Elfik 4

Alexander Leszczyński – Krasnal Mędrek

Nikodem Marciniak – Krasnal Gburek

Paweł Cech – Krasnal Ważniak

Patryk Wojciechowski – Krasnal Nieśmiałek

Daniel Sobota – Krasnal Gapcio

Scenariusz bajki napisała i wyreżyserowała opiekunka kółka teatralnego – p. Dorota Gruszecka

Scenografię wykonała – p. Grażyna Piechota – Napierała

Dekoracje – p. Magdalena Bąk, Jadwiga Ratajczak, Paulina Komorowska