Staż w Anglii

Dwie uczennice naszej szkoły- Nikola Sobieraj i Kaja Palicka z klasy 3 gimnazjum wraz z dziesiątką licealistów pod opieką pani Jarosławy Juji i pani Alicji Brembor- Kubickiej miały możliwość uczestniczenia w stażu w północnej Anglii. Miejscem zakwaterowania był Barmston Farm w Woodmansey. Przez dwa tygodnie dziewczyny musiały wykazać się samodzielnością, odpowiedzialnością i znajomością języka angielskiego. Wraz z starszymi kolegami i koleżankami samodzielnie gotowały obiady, sprzątały i robiły zakupy, w tym również zakup biletów komunikacji miejskiej. Nikola i Kaja swój staż odbyły w szkołach
podstawowych, gdzie z chęcią i zaangażowaniem wypełniały swoje obowiązki. Licealiści pracowali w szkołach, teatrach, hotelu z restauracją, wytwórni muzycznej, sklepie Oxfam i sklepie rowerowym. Podczas stażu Nikola i Kaja miały możliwość zwiedzenia miasta portowego Hull i kilkakrotnie miasteczka Beverley. Nasze uczennice wróciły z bagażem nowych doświadczeń, niesamowitymi przeżyciami i nowymi znajomościami. Jesteśmy z nich bardzo dumni i wdzięczni za godne reprezentowanie naszej szkoły za granicą.