Konkurs Historyczny Bohaterowie Powstania

W miniony poniedziałek, 5 listopada 2018 r., odbyła się w Naszej Szkole II edycja Gminnego Konkursu – Powstanie Wielkopolskie – Bohaterowie Powstania. Również i tym razem głównym jego celem była popularyzacja w środowisku lokalnym wiedzy na temat Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 r., kształtowanie patriotycznych postaw wśród dzieci i młodzieży oraz przybliżenie życiorysów wybitnych powstańców z terenu Grodziska i okolic – Kazimierza Zenktelera, Józefa Skrzydlewskiego, Kazimierza Chocieszyńskiego, Włodzimierza Bogusławskiego, Antoniego Janusa, Stanisława Jakubowicza, Stefana Formanowicza, Edmunda Kahli, Stanisława Knolla i innych.

Miło było nam gościć uczniów szkół podstawowych z Ptaszkowa, Kobylnik, Grąblewa, Kąkolewa i oczywiście Grodziska wraz z ich opiekunami. Doceniamy ich trud włożony w przygotowanie się do zainicjowanego przez nas przedsięwzięcia i serdecznie gratulujemy laureatom, do których w tym roku szkolnym należeli:

w kategorii klas IV – VI :

Wojciech Jackowski VI B SP Nr 1 w Grodzisku Wlkp. – I miejsce

Zofia Brudło SP w Kąkolewie – II miejsce

Urszula Śmieszek VI A SP Nr 4 w Grodzisku Wlkp. – III miejsce

w kategorii klas VII, VIII oraz III gimnazjalnych:

Monika Miś III F SP Nr 2 w Grodzisku Wlkp. – I miejsce

Jagna Jaśkowiak III B SP w Ptaszkowie – II miejsce

Michalina Wlekła VIII C SP Nr 2 w Grodzisku Wlkp. – III miejsce.

Jako organizatorzy bardzo cenimy sobie współpracę z wszystkimi placówkami oświatowymi gminy Grodzisk Wlkp. oraz Muzeum Ziemi Grodziskiej, podjętą na etapie przygotowawczym i podczas przebiegu samego konkursu. Wszystkie te działania wpisują się w cały szereg przedsięwzięć związanych z tegorocznymi obchodami niepodległości Polski i setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Jeszcze raz gratulujemy uczestnikom konkursu i zapraszamy do dalszej współpracy.

Zdjęcia z konkursu w galerii.