Lekcja historii

We wtorek 30 października 2018 klasa Ia wzięła udział w wyjątkowej lekcji historii, którą poprowadził pan Paweł Nowak –  nauczyciel historii w naszej szkole.

Celem spotkania było przybliżenie najmłodszym uczniom patrona szkoły – Powstańców Wielkopolskich.  Dzieci  dowiedziały się, że nieprzypadkowo nasza szkoła nosi tak zaszczytne imię, gdyż w jej murach mieściły się koszary powstańcze. Przypomina o tym tablica umieszczona na budynku szkoły. Podczas zajęć pierwszoklasiści odwiedzili również inne miejsca, które upamiętniają Powstanie Wielkopolskie w Grodzisku, takie jak: mural przypominający o bohaterskich czynach powstańców, Pomnik Wdzięczności i Pomnik Powstańca Wielkopolskiego. Pod tym pomnikiem uczniowie z uwagą  wysłuchali opowiadania o tym, jak wyglądała flaga powstańcza, jakie mundury nosili powstańcy oraz jak wyglądało żołnierskie życie.

Wszystkim bardzo podobała się taka forma lekcji. Mamy nadzieję na kolejne tego typu spotkania. Dziękujemy!

Kontrast strony