Sto lat Polsko! w SP2

11 listopada 2018 roku naród polski obchodzi niezwykłe święto – 100 rocznicę odzyskania niepodległości, z tej okazji uczniowie klasy VIII B wraz z wychowawcą panią Moniką Napierałą oraz panią Iwoną Lesińską-Paluch z chórem przygotowali apel poświęcony tej rocznicy.

Na scenie przedstawione zostały ważne wydarzenia z historii naszego narodu, które wiązały się z walką o naszą Niepodległość. Pojawiły się też postacie historyczne, dla których wolność Polski była sprawą nadrzędną. W uroczystą atmosferę wprowadził wszystkich Chór szkolny, wykonując pieśni powstańcze.  Uczniowie SP2 w skupieniu obejrzeli piękne przedstawienia, następnie o godzinie 11:11 cała szkoła zgromadziła się przed budynkiem szkoły i odśpiewała Hymn Narodowy dla podkreślenia swojej przynależności narodowej. Tym faktem włączyliśmy się do Ogólnopolskiej Akcji #REKORDDLANIEPODLEGŁEJ. W tym dniu uczniowie również dołączyli do kampanii #KIEDYMYŻYJEMY, która ma na celu rozpowszechnienie prawidłowych słów Mazurka Dąbrowskiego, aby kolejne pokolenia nie powielały błędu, który polega na używaniu w pierwszej zwrotce słowa „póki” zamiast „kiedy”. Na sam koniec obchodów Święta Niepodległości przeprowadzony został Interaktywny quiz historyczny, w którym uczniowie mogli wykazać się znajomością historii Polski, jak i Grodziska Wlkp. Uczniowie bardzo żywiołowo reagowali w trakcie udzielania odpowiedzi na kolejne pytania. Panowała atmosfera rywalizacji i dobrej zabawy.

Społeczność Szkoły Podstawowej Nr2 życzy 100 lat Polsko!

Zapraszamy na relację fotograficzną z całego dnia w fotogalerii.