Festiwal zawodów w ZST

14 listopada 2018 odbył się w grodziskiej hali  Festiwal Zawodów . To już szósta  edycja festiwalu, który cieszył  się coraz większym zainteresowaniem uczniów szkół z regionu i ich rodziców. Udział w imprezie wzięło ponad 70 firm różnych branż, z różnych stron Wielkopolski.

Udział uczniów kl. VIII i III gimnazjum naszej szkoły dał  możliwość dokonania trafnego wyboru zawodów w Szkole Branżowej I Stopnia i Technikum . Festiwal wspiera też wojsko, policja i straż pożarna, promując w ten sposób klasy mundurowe. Również w tym roku podczas festiwalu  uczniowie mogli skorzystać z porady wykwalifikowanych doradców zawodowych, zapoznać się ze stoiskami rzemieślników, przedsiębiorców. Przedstawiono oferty pracy, staży oraz zapoznano z charakterystyką poszczególnych zawodów.