Wycieczka Kłodawa – Konin

Dnia 11 maja 2018 r. klasa IV D  oraz grupa gimnazjalistów z klasy III A wraz z wychowawcami wybrała się na wycieczkę do Kłodawy i Konina.

W Kłodawie zwiedziliśmy największą  kopalnię soli w kraju oraz najgłębszą na świecie podziemną trasę turystyczną na poziomie 600 m pod ziemią. Niezapomniane wrażenia pozostawił nam zjazd windą z prędkością 6 m/s. Na pamiątkę oprócz naturalnej białej soli kamiennej zabraliśmy bryłki unikalnej różowej, a nawet błękitnej.

Z Kłodawy udaliśmy się do Konina. Tam odwiedziliśmy Centrum Edukacji i Rozrywki- Park Makiet Mikroskala. Obejrzeliśmy około 50 różnych makiet, które przedstawiały historię Polski, świata, sceny z filmów, zjawiska przyrodnicze oraz kosmos. Niektóre z nich były interaktywne jak np. : makiety kolejkowe, kulkowe tsunami czy tornado. Dla miłośników mocnych wrażeń czekała kapsuła 6D czyli przejażdżka w wirtualnym świecie.

Ostatnią atrakcją było zobaczenie najstarszego w Polsce znaku drogowego , który pochodzi z 1151 roku.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania tych miejsc. Naprawdę warto!

zdjęcia w galerii