Konkurs Historyczny Bohaterowie Powstania

7 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej NR 2 odbył się I Gminny Konkurs – Powstanie Wielkopolskie – Bohaterowie Powstania. Celem naszego konkursu było zainteresowanie uczniów tematyką Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919, kształtowanie patriotycznych postaw i wartości, współpraca między szkołami
w gminie Grodzisk Wlkp., przybliżenie życiorysów wybitnych powstańców z terenu Grodziska i okolic. Bohaterowie Powstania – Wojciech Bogusławski, Mieczysław Królikowski, Józef Skrzydlewski, Stanisław Siuda, Antoni Janus, Kazimierz Zenkteler, Władysław Kabsch, Władysława Rosicka – to przykłady ludzi, których postawa, zaangażowanie i walka przyczyniły się do wspaniałego zwycięstwa, jednego z nielicznych
w historii polskich powstań.

W konkursie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z Ptaszkowa, Grąblewa, Kąkolewa i oczywiście Grodziska. W kategorii klas IV – VI zwyciężyli: I miejsce – Wiktor Ciorga ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Grodzisku, miejsce II – Alicja Losiak ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Grodzisku, Miejsce III – Zofia Balcerek ze Szkoły Podstawowej Nr 1 W Grodzisku. W kategorii klas VII oraz II i III gimnazjum zwycięzcami zostali: I miejsce – Monika Miś ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grodzisku, II miejsce – Patrycja Matysiak ze Szkoły Podstawowej w Kąkolewie, miejsce III – Martyna Kandulska ze Szkoły Podstawowej
w Ptaszkowie. Gratulujemy.

Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom bardzo dziękujemy za udział w konkursie
i zapraszamy do dalszej współpracy.

zdjęcia w galerii