I miejsce szkolnej reprezentacji w Marszach Zwycięstwa

W sobotę, 12 maja 2018 r. w Wiejskim Centrum Kultury i Sportu w Zdroju odbyły się, tradycyjne już w naszej gminie, „Marsze Zwycięstwa”. Ich organizatorem był Grodziski Klub Strzelecki GRYF, a patronat nad imprezą objął Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych:

  • 4-6 klasa szkoły podstawowej,
  • 7 klasa szkoły podstawowej oraz 2 i 3 klasa gimnazjalna.

Zawody dla dzieci starszych rozpoczęły się o godz. 8:00, dla dzieci młodszych o godz. 9:00. Organizatorzy przyjęli następującą formułę:

  • Strzelanie z kbks-u,
  • Strzelanie z wiatrówki,
  • Rzut granatem,
  • Marsz na orientację z mapą (około 5 km).

Do klasyfikacji drużynowej brane były pod uwagę wszystkie konkurencje, natomiast do klasyfikacji indywidualnej – konkurencje od 1 do 3.

Z dumą donosimy o podwójnym sukcesie naszych wychowanków w starszej grupie wiekowej. Skolna reprezentacja w składzie: Julia Rejman, Jagoda Grzelczak, Nikodem Grys i Dominik Królik zajęła I miejsce w kategorii drużynowej. Warto w tym miejscu wspomnieć, że do rywalizacji przystąpiło jedenaście 4-osobowych zespołów. W klasyfikacji indywidualnej, uczennica naszej szkoły – Julia Rejman, zajęła natomiast II miejsce. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.