Wycieczka klasy 4a i 4c

Korzystając ze słonecznej, jesiennej pogody w czwartek 20 października uczniowie klasy 4a i 4c wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do lasu. Wyprawę tę rozpoczęliśmy od zbiórki przed budynkiem Nadleśnictwa w Porażynie, gdzie powitał nas pan leśniczy Tomasz Kałek, który zabrał nas na spacer leśnymi dróżkami. Pan leśniczy w przystępny sposób przybliżył uczniom środowisko przyrodnicze, jakim jest las. Mieliśmy okazję obserwować ślady jesieni w lesie, podziwiać poszczególne gatunki drzew i rozróżniać piętra roślinności w lesie.

Miłym zakończeniem wycieczki było ognisko rozpalone na polanie. Każdy mógł sobie upiec kiełbaskę i zjeść ją ze smakiem na świeżym powietrzu. Apetyt dopisywał, a piękna pogoda sprzyjała zabawom w lesie. Wycieczka do lasu była bardzo udana, a wspomnienia na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci. W dobrych nastrojach wróciliśmy autokarem do Grodziska