Wycieczka do Muzeum Wikliniarstwa

Dnia 13 października grupa uczniów z klas czwartych i piątych pojechała do Nowego Tomyśla, by poznać tajniki wikliniarstwa. W Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach rękodzieła oraz wysłuchania historii tego szczególnego miejsca. Ogromną frajdę stanowiła możliwość obserwacji procesu powstawania koszyka, wyplatanego przez lokalnego rzemieślnika.

Był czas na wspólne zdjęcia przy naturalnych wiklinowych rzeźbach oraz wymianę spostrzeżeń na temat oglądanych eksponatów. 

Dzięki pięknej pogodzie, humory były wyjątkowo radosne 🙂 

Wyjazd stanowił część projektu w ramach realizacji programu EtnoPolska dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury “Postaw na folklor” realizowanego przez Stowarzyszenie RAZEM we współpracy ze Szkołą Podstawową w Kąkolewie.