Wycieczka klasy 8a i 8c

Dnia 13 października 2021 roku klasy 8a, 8c oraz grupa uczniów z klasy 8d, wybrały się na jednodniową wycieczkę do Łodzi. Podróż autokarem przebiegła bez zakłóceń i o godzinie 10.30 cała grupa znalazła się na najdłuższej (4 kilometry 200 metrów) ulicy: Piotrkowskiej. Wraz z panem przewodnikiem podziwialiśmy odrestaurowane kamienice, pochodzące z XIX wieku. Obejrzeliśmy wspaniałe murale, w tym najnowszy i największy, mural Wiedźmina. Później pojechaliśmy do EC1 Łódź – Miasto Kultury – instytucja kultury współprowadzona przez miasto Łódź oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, działająca w przestrzeniach zrewitalizowanego i rozbudowanego kompleksu pierwszej łódzkiej elektrowni.

Tam można było zapoznać się z działaniem urządzeń w elektrowni oraz podziwiać panoramę Łodzi z tarasu widokowego.
Po wizycie w centrum nauki zjedliśmy pyszny obiad🍓🥕🥔🍗 w restauracji „Piękna” i udaliśmy się do łódzkiej MANUFAKTURY. Podziwialiśmy odrestaurowane fabryki oraz był czas na małe zakupy🛒
Bardzo zadowoleni udaliśmy się w drogę do domu.
Bardzo dziękujemy opiekunkom: Anecie Weryszko, Liliannie Kasprzak, Katarzynie Włodarkiewicz, panu pilotowi z firmy „Fabryka Wycieczek” oraz panu kierowcy z firmy „Kuleczka” za wspaniałą atmosferę, wesoły autobus🚌😂🤣 i moc nowych wrażeń, które zostaną z nami na długo. Już planujemy następny wyjazd.