Wizyta – niespodzianka

Dzisiaj odwiedzili naszą Szkołę niespodziewani goście – zaprzyjaźnieni z nami przedstawiciele koła łowieckiego „Przelatek” – pan Prezes Józef Ziółkowski oraz Łowczy koła Pan Jędrzej Bejga.

Od kilku lat uczniowie dokarmiają zwierzynę łowną, zbierając jesienią kasztany, które służą za pokarm zwierzętom w okresie zimowym. W tym roku zebraliśmy 2 tony.

Dokarmianie leśnej zwierzyny jest bardzo ważne ze względu na to, że w poszukiwaniu jedzenia nie wchodzi ona w uprawy rolne i nie wyrządza szkód. Mówimy, że zwierzęta to nasi mali przyjaciele, ale czy na pewno mali?

W podziękowaniu za współpracę otrzymaliśmy przepiękne zdjęcie dzika w zimowej scenerii. Zawiśnie ono na honorowym miejscu szkolnego korytarza.

Dziękujemy za prezent, a członków koła łowieckiego „Przelatek” pozdrawiamy myśliwskim „DARZ BÓR”.