LAUREAT WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FIZYCZNEGO

Dnia 15.04.2018r. w auli Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu laureaci wojewódzkich konkursów przedmiotowych odebrali z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty pani Elżbiety Leszczyńskiej  zaświadczenia i nagrody.

Wśród wyróżnionych był uczeń naszej szkoły Łukasz Maćkowiak – laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Łukasz jest jedynym laureatem w powiecie grodziskim w roku szkolnym 2017/2018. Warto dodać, iż w finale konkursu, Łukasz uzyskał maksymalny wynik – 50 punktów na 50 możliwych do zdobycia.

Tytuł laureata daje uczniom następujące uprawnienia:

  • zwolnienie z danego zakresu odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego
  • uzyskanie najwyższego wyniku z danego zakresu odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego
  • celująca roczna ocena klasyfikacyjna z danego przedmiotu
  • przyjęcie w pierwszej kolejności do wybranej publicznej szkoły ponadgimnazjalnej.

Łukasz Maćkowiak to nieprzeciętnie zdolny uczeń. W tym roku szkolnym zakwalifikował się również do etapów rejonowych konkursów z języka polskiego, matematyki, fizyki i geografii. Ma rozległe zainteresowania: pisze piękne opowiadania, jest uzdolniony muzycznie, rozwija swoje pasje sportowe.

Przez wszystkie dotychczasowe lata nauki w Gimnazjum, zbierał najwyższe noty, a średnia jego ocen zawsze była powyżej 5,00.

15 kwietnia otrzymał również tytuł laureata i I miejsce w powiatowym konkursie historyczno-literackim dla gimnazjalistów, który to konkurs każdego roku organizuje Liceum Ogólnokształcące w Grodzisku Wlkp.

Gratulujemy Łukaszowi, jego rodzicom, nauczycielom i życzymy mu, aby spełniał swoje marzenia i osiągnął jeszcze wiele sukcesów.

BRAWO!