Wielkie święto tańca!

W piątek 19 kwietnia w Grodziskiej Hali Sportowej odbył się I Powiatowy Turniej Tańca organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Grodzisku Wlkp.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem turnieju była Iwona Skrzypczak. Był on przeznaczony dla najmłodszej grupy wiekowej – uczniów klas I-III. Dał on możliwość zaprezentowania się młodym tancerzom przed szeroką publicznością, gdyż na trybunach zasiedli nie tylko uczniowie szkół, ale także rodzice i dziadkowie młodych artystów. I Powiatowy Turniej Tańca uroczyście otwarła pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Wlkp. – Beata Kalinowska.

W konkursie udział wzięło 11 zespołów, a w występach poza konkursem – 6 zespołów. W sumie swoje uzdolnienie taneczne przedstawiło 230 uczestników. 

Zespoły biorące udział w konkursie:

SP2 – Tańczące Brzdące

SP2 – Zakręcone Blondyneczki

SP1 – Roztańczone Dziewczyny

SP1 – Jedyneczki

SP1 – Tańczące serca

SP Grąblewo – Frajda Junior

SP Słocin – Show Dance

Centrum Kultury w Wielichowie – Stars

SP Kąkolewo – Stokrotki

Niepubliczna Szkoła Podstawowa – Akademia Tańca

SP4 – Dance Four Kids 

Zespoły występujące poza konkursem:

Gwiazdeczki z Dwójeczki

The Dancers

Orwat Maja   1 D

Centrum Kultury w Wielichowie 

Shining Stars

Atomówki SP2

 Zespoły przedstawiły bardzo ciekawe i dopracowane w najmniejszych szczegółach układy taneczne oraz kolorowe stroje. Był to dzień pełen wrażeń i radości z aktywności fizycznej jaką jest taniec. Jury w składzie: Aleksandra Majcherek i Hanna Mazurkiewicz – nauczycielki SP2, Anna Pięta – Przewodnicząca Rady Rodziców, Agnieszka Paluch – przyjaciel SP2 oraz przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego – Zosia Strugała, Iga Dybionka, Lena Adamczak, miały do wykonania bardzo trudne zadanie, aby wyłonić najlepsze zespoły. Jury oceniało choreografię, technikę taneczną, wrażenia estetyczne oraz zakończenie występu W ostatecznej klasyfikacji I miejsce zajęły reprezentantki SP 1 – “Roztańczone Dziewczyny”, II miejsce – SP Słocin – “Show Dance”, III miejsce – Centrum Kultury w Wielichowie – “Stars”.

I Powiatowy Turniej Tańca uświetnili swoim przybyciem zaproszeni goście: Starostowie Grodziscy Pan Mariusz Zgaiński i Pan Sławomir Górny, Przewodniczący Rady Powiatu Grodziskiego Pan Sebastian Skrzypczak, Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Pan Piotr Hojan oraz  Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Grodzisku Wlkp. Pani Joanna Szymańska.

Sponsorami i fundatorami I Powiatowego Turnieju Tańca byli: Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wlkp., Bank Spółdzielczy w Grodzisku Wlkp., Firma Edumax oraz Rada Rodziców SP2, za pomoc dziękujemy również Państwu Braniewicz z firmy AB Plus.

To dzięki sponsorom uczestnicy mogli zostać obdarowani cennymi nagrodami, medalami i statuetkami. Każdy uczestnik turnieju został doceniony za swoją pracę i zaangażowanie. Tego dnia wszyscy zostali zwycięzcami!

Dziękujemy za pomoc i wsparcie wszystkim, którzy pomogli w organizacji I Powiatowego Turnieju Tańca. Do zobaczenia za rok!