Uzależnienia i cyberprzemoc

W dniach od 13 do 15 grudnia 2017 r. w naszej szkole zostały przeprowadzone spotkania z przedstawicielem Dolnośląskiej Akademii Rozwoju.

W spotkaniach wzięły udział wszystkie klasy VII, II i III gimnazjum. W dzisiejszych czasach Internet jest nieodłącznym elementem świata dzieci i młodzieży. Pełni w ich życiu ważną rolę, zaspokajając potrzeby rozwojowe specyficzne dla wieku dojrzewania, takich jak pragnienie wrażeń oraz ciekawość. Jednak w sieci może czyhać na nich wiele zagrożeń. Jest to dostęp do szkodliwych treści, pojawienie się niebezpieczeństwa, uwodzenia dzieci, przemocy rówieśniczej online – tzw. Cyberprzemocy oraz zagrożenia związane głównie z ochroną prywatności.

Niewątpliwie coraz poważniejszą kwestią staje się uzależnienie dzieci od mediów elektronicznych.

Tematyka warsztatów była niezwykle aktualna, uczniowie aktywnie i chętnie w nich uczestniczyli, dzieląc się własnym doświadczeniem i spostrzeżeniami.