Siódmoklasiści z grodziskiej „Dwójki” w Wielkiej Brytanii z projektem ‘My life in the box

W dniach 04.03- 08.03.2018 grupa uczniów z klasy 7b: Ola Rzeźnik, Ola Ambrozik, Ola Jóźwiak, Marysia Ksiąg oraz Patryk Kahla i Mikołaj Błażejewski pod opieką pani Lucyny Onoh oraz Jarosławy Juja reprezentowali naszą szkołę podczas wyjazdu do Beverley w Wielkiej Brytanii w ramach projektu „My life in the box”.

Projekt ten to projekt realizowany wspólnie przez Szkołę Podstawową Nr 2  w Grodzisku Wlkp, Humboldschulle z Bremerhaven w Niemczech oraz Molescroft Primary School i sześć innych szkól podstawowych z Beverley w Wielkiej Brytanii.

„My life in the box” polega na przygotowaniu pudełek wyposażonych w elementy odgrywające ważną rolę w życiu uczniów. Dzieci prezentują swoje pudelka i rozmawiają w języku angielskim o swoich rodzinach, przyjaciołach, hobby, wycieczkach i wielu innych sprawach. Prezentacja „boxów” to okazja do rozmów, poznawania nowego słownictwa, poznawania zwyczajów i zainteresowań rówieśników z Wielkiej Brytanii.

Pobyt w Beverley to naprawdę wyjątkowa szansa do rozwijania umiejętności językowych. Beverley to również piękne miasto z bogatą historią i dużą ilością unikalnych zabytków, takich jak  katedra Minster oraz White Horse Pub , które nasi uczniowie mieli możliwość zwiedzić. Udało im się też obejrzeć oceanarium „The Deep” podczas popołudniowej wycieczki do Hull jak i napić się tradycyjnej angielskiej herbaty i zjeść porcję „fish and chips”.

Uczniowie wspaniale zaprezentowali naszą szkołę, przygotowali ciekawe projekty i szczegółowo o nich opowiedzieli. Współpraca pomiędzy szkołami z innych krajów jest dla naszych uczniów świetną lekcją nauki języków obcych. Uczniowie bardzo sprawnie posługują się językiem angielskim i niemieckim. Z pewnością ułatwia im to nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami z Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Współpraca między Szkołą Podstawową Nr 2, a Humboldschulle z Bremerhaven trwa już od 15 lat i przynosi naszym uczniom wymierne korzyści. Wielka Brytania to nowy projekt, który mamy nadzieję będzie kontynuowany w kolejnych latach.