Piernikowy upominek dla potrzebujących.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W tym czasie szczególnie przygotowujemy się, aby każdy przeżył radosne chwile, poczuł bliskość drugiej osoby, aby w sercu każdego człowieka narodził się maleńki Jezu.

24 grudnia zostanie zorganizowana Wigilia, na hali Międzynarodowych Targów Poznańskich, dla ludzi samotnych, potrzebujących. Każdy podopieczny Caritas w tym dniu będzie miał możliwość poczuć ciepło wspólnego bycia razem, wspólnie przeżywać Narodziny Bożej Dzieciny.

W to wzniosłe dzieło włączyliśmy się także my, cała społeczność Szkoły Podstawowej Nr 2 wraz z działającym tu Szkolnym Klubem Wolontariatu prowadzonym przez panie A. Matuszewską, A. Borowiak, M. Finc, M. Szul.

Wspólnie piekliśmy pierniczki w szkole, dzieliliśmy się tymi, które przygotowywaliśmy w domu lub zakupiliśmy w sklepie.

Wszystkie, które zgromadziliśmy, zostały dostarczone do s. Elżbietanek w Poznaniu na ul. Łąkową 4.

9 grudnia przedstawicieli szkoły Zosia Glapa, Julia Szelejewska, Monika Miś z klasy II F i Julia Bendowska z klasy II G wraz z opiekunem p. Anną Matuszewską spędziły całą sobotę u sióstr Elżbietanek w Poznaniu. Pomagały im w pieczeniu pierniczków, ozdabianiu ich oraz pakowaniu w formę miłych, słodkich prezencików, które otrzyma każdy potrzebujący uczestnik Wigilii organizowanej na MTP. Będzie tam 1600 osób i dla każdego coś miłego.

Bardzo dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie. Włączyliśmy się do wspaniałego dzieła, a Wasza radość i dobro zaowocują w sercach tych, którzy czekają na naszą pomoc. W tym szczególnym dniu niech zapanuje radość, miłość i wzajemne zrozumienie, niech nikt nie czuje się samotny.

Odsyłamy na stronę internetową sióstr Elżbietanek w Poznaniu, gdzie można obejrzeć fotorelacje, filmik z przygotowań do Wigilii oraz poznać elżbietański przepis na wyśmienite pierniki! Zapraszamy!

Zdjęcia w galerii.