“Marsze Zwycięstwa”

W sobotę, 06 maja 2023r. w Wiejskim Centrum Kultury i Sportu w Zdroju odbyły się, tradycyjne już w naszej gminie, „Marsze Zwycięstwa”.

Ich organizatorem był Grodziski Klub Strzelecki GRYF, a patronat nad imprezą objął Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: starszej – klasy 7-8 i młodszej – klasy 4-6. W każdej kategorii wystawiliśmy po dwie drużyny. Należy podkreślić, że do zmagań przystąpiło aż 20 drużyn! Rywalizacja obejmowała cztery konkurencje:
– wiedza i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy
– znajomość przepisów ruchu drogowego
– strzelanie z karabinu sportowego
– strzelanie z pistoletu pneumatycznego.

Jesteśmy niezmiernie dumni, ponieważ nasze drużyny zajęły aż trzy miejsca na podium! W kategorii starszej, drużyna w składzie: Marcin Braniewicz, Michał Jachimiak, Oliwia Stachowiak, Michalina Wajs wraz z opiekunem, panią Darią Makoś zajęła I miejsce oraz drużyna w składzie: Aleksandra Nadobnik, Oliwier Rosołek, Oliwier Zacharczuk, Aleksandra Soloch z opiekunem, p. Małgorzatą Świtałą zajęła III miejsce!

W kategorii młodszej, drużyna w składzie: Amelia Matysiak, Zofia Strugała, Jan Lissoń i Wiktor Flis wraz z opiekunem, p. Pauliną Komorowską zajęła I miejsce!
W klasyfikacji indywidualnej , w kategorii młodszej, III miejsce zajęła Amelia Matysiak, a w kategorii starszej, również III miejsce zajęła Aleksandra Soloch.
W zmaganiach, dzielnie brała udział również drużyna w składzie: Kornelia Stachowiak, Wiktoria Dziewiel, Iga Dybionka, Olga Mania i Anastazja Parkalab (rezerwa) wraz z opiekunem, p, Pawłem Nowakiem, która mimo dzielnej i walecznej postawy znalazła się poza podium.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za niezapomniane emocje, a wygranym drużynom Gratulujemy!