SP 2 świętuje Międzynarodowy Dzień Tańca

28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Festiwal Tańca, który został zorganizowany przez Iwonę Skrzypczak i Hannę Mazurkiewicz z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca.

W festiwalu udział wzięło 10 zespołów z klas I – VIII, które zaprezentowały przygotowany przez siebie taniec.

“Gwiazdeczki z Dwójeczki”: Nadia Bamber, Julia Bazelak, Milena Berger, Amelia Hamrol, Emilia Humerska, Klaudia Kaczmarek, Martyna Menet, Wiktoria Nowak, Larysa Papierz, Karolina Pięta, Lena Piosik, Agnieszka Pyc, Rataj Katarzyna, Rozwadowska Barbara, Serwa Mateusz.

“Tańczące Brzdące”: Magda Adamek, Zuzia Borowa, Nadia Dolińska, Amanda Egwim, Kornelia Garstecka, Julia Kolasińska, Kaja Kołodyńska, Mirka Krainik, Lena Kroma, Marcelina Lasocka, Klara Marchocka, Oliwia Nijaka, Maja Rycombel, Nikola Śron, Wiktoria Witamborska i Weronika Zadoń.

“5 girls”: Oliwia Gucia, Natalia Nowak, Marta Owsiana, Zuzanna Buda, Ainishan Akhverdieva .

“The four girls”: Zofia Hemmerling, Zuzanna Bielawska, Zofia Ferens, Wiktoria Górka.

“Stars”: Julia Rutkowska, Amelia Pigla, Helena Witajewska.

“Tancereczki”: Agnieszka Szeszuła, Dagmara Ojrzanowska, Malwina Zadoń, Julia Bartkowiak, Martyna Gumna, Eliza Zuzak, Marta Trzciołek, Aleksandra Kotecka.

“Dancing Queens”: Zuzia Gulcz, Zuzia Matysiak, Kasia Zielińska, Martyna Sielecka, Basia Gauza, Nikola Juchacz.

“Czarne Biedronki”: Klaudia Kaczmarek, Wiktoria Nowak.

“Shake”: Amelia Hamrol, Emilia Humerska.

“Sunrise”: Milena Berger, Julia Bazelak, Martyna Menet, Larysa Papierz.

Występy zespołów dały widowni wiele wrażeń, wszyscy byli wspaniale przygotowani pod względem tanecznym i estetycznym, prezentując przygotowane przez siebie stroje.

Festiwal Tańca zakończył się warsztatami tanecznymi, w których udział wzięli wszyscy tancerze biorący udział w festiwalu. Był to bardzo roztańczony i radosny dzień. Gratulacje za udział w festiwalu należą się wszystkim uczestnikom, którzy włożyli bardzo dużo pracy, aby się przygotować do tego wydarzenia. Na zakończenie Pani Dyrektor Beata Kalinowska wręczyła zespołom dyplomy i słodki poczęstunek. Międzynarodowy Dzień Tańca uważamy za dany!

Do zobaczenia za rok! 🙂