Wizyta Strażaków z OSP

Dnia 8.05.2023 uczniowie klasy 2a gościli Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodzisku Wlkp. Goście w ciekawy sposób przybliżyli uczniom specyfikę pracy strażaka jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych, oraz asyście podczas różnych akcji. Strażacy zapoznali uczniów z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru, oraz przypomnieli numery alarmowe do straży, policji i na pogotowie. Wizyta strażaków utrwaliła wiedzę drugoklasistów w zakresie bezpieczeństwa, oraz zachęciła najmłodszych do służby w straży pożarnej.

Dziękujemy Panu Przemysławowi Wojciechowskiemu i druhom z OSP Grodzisk Wlkp za pełne wrażeń spotkanie. Wszystkim strażakom życzymy wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę.