Mali Ratownicy w SP2

Z końcem I półrocza kolejna grupa trzecioklasistów SP Nr 2, ukończyła z powodzeniem „KURS MAŁEGO RATOWNIKA”.

W ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” uczniowie mieli możliwość opanować wiadomości z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli, nauczyć się jednej z najcenniejszych życiowych umiejętności – ratowania ludzkiego życia.

Zajęcia „Kursu” obejmowały między innymi: naukę wzywania pomocy i prowadzenia rozmowy telefonicznej z dyspozytorem, układania poszkodowanego w pozycji bocznej-bezpiecznej i najbardziej atrakcyjne – praktyczne ćwiczenia na fantomie. Zajęcia uatrakcyjniła wizyta Ratownika Medycznego Pogotowia p. Tomasza Kurkowiaka, który z wielką cierpliwością odpowiadał na tysiące pytań uczniów i udzielił im  wiele praktycznych wskazówek.

Pozytywne zaliczenie kursu zwieńczyło uzyskanie przez trzecioklasistów „CERTYFIKATU MAŁEGO RATOWNIKA”. J

Uczniowie, którzy najlepiej opanowali umiejętności z zakresu ratowania życia, w II półroczu wezmą udział w szkolnym, a następnie gminnym konkursie UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ.