Konkurs Wiedzy „Grodzisk wczoraj i dziś”

W piątek 24 stycznia 2020 roku odbyła się kolejna edycja KONKURSU WIEDZY „GRODZISK WCZORAJ I DZIŚ”. Został on zorganizowany przez Naszą Szkołę, a patronat nad nim objął Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego, pan Piotr Hojan. Do rywalizacji konkursowej przystąpili reprezentanci dwóch kategorii wiekowych, obejmujących klasy IV – VI i VII – VIII, uczęszczających do szkół podstawowych gminy Grodzisk Wielkopolski.

Główne założenia konkursu określić można jako : kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia oraz budzenie więzi z Małą Ojczyzną, popularyzacja wiedzy historycznej dotyczącej Grodziska Wielkopolskiego, zainteresowanie uczniów przeszłością i teraźniejszością miasta, kształtowanie poczucia własnej tożsamości, rozwijanie zainteresowań regionem, integracja społeczności szkolnych gminy Grodzisk Wielkopolski, rozwijanie pasji badawczych, gromadzenie materiałów faktograficznych i ikonograficznych. Przed każdym z zespołów, organizator postawił więc, zadania ambitne i wymagające aktywnych działań. Cieszy nas zatem fakt, że uczestnicy konkursu sprostali im wzorowo, wykazując zarazem zaangażowanie, pracowitość i chęć poszerzenia własnej wiedzy o wydarzeniach, które ukształtowały różnorodny i niepowtarzalny charakter Grodziska.

Stoczona w duchu naukowego współzawodnictwa rywalizacja przyniosła następujące rozstrzygnięcia:

KLASYFIKACJA ZESPOŁOWA

Kategoria klas IV – VI:
I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim, w składzie: Radosław Mańkowski klasa VI, Maria Pałyga klasa VI,

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim, w składzie: Aleksandra Nadobnik klasa V, Aleksandra Soloch klasa V,

III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ptaszkowie, w składzie: Emilia Benenowska klasa V, Dawid Adamczewski klasa VI,

IV miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim, w składzie: Julia Adamczak klasa VI, Wiktoria Mańkowska klasa VI,

V miejsce – Szkoła Podstawowa w Grąblewie, w składzie: Patryk Adamczak klasa VI, Zofia Maniecka klasa V,

VI miejsce – Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie, w składzie: Joanna Huchwajda klasa VI, Julia Matysiak klasa VI.

Kategoria klas VII – VIII:

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim, w składzie: Zuzanna Skrzypczak klasa VII, Wiktor Ciorga klasa VIII,

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim, w składzie: Dorota Kałek klasa VIII, Kamil Rataj klasa VIII,

III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim, w składzie: Wojciech Jackowski klasa VII, Marcin Weber klasa VII,

IV miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ptaszkowie, w składzie: Zuzanna Dybionka klasa VIII, Dominik Wielgosz klasa VIII,

V miejsce – Szkoła Podstawowa w Grąblewie, w składzie: Karolina Lemańska klasa VII, Matylda Walorczyk klasa VIII,

VI miejsce – Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie, w składzie: Patrycja Jeżewska klasa VII, Julia Śron klasa VIII.

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

Kategoria klas IV – VI:

I miejsce – Radosław Mańkowski, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim,

II miejsce – Maria Pałyga, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim,

III miejsce – Aleksandra Soloch, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim.

Kategoria klas VII – VIII:

I miejsce – Wiktor Ciorga, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim,

II miejsce – Zuzanna Skrzypczak, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim,

III miejsce – Kamil Rataj, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim.

Uczestnicy konkursu uhonorowani zostali przez Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego, pana Piotra Hojana, atrakcyjnymi nagrodami i otrzymali z rąk Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2, pani Beaty Kalinowskiej, dyplomy pamiątkowe. Wszystkim laureatom i drużynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Paweł Nowak