Konkurs Wiedzy „O tradycjach i zwyczajach Świąt Bożego Narodzenia”

„Z narodzenia Pana,
Dzień dziś wesoły…”

Polska jest krajem, w którym tradycyjnie obchodzimy Święta Bożego Narodzenia. Wychowawcy świetlicy postanowili w związku ze zbliżającymi się Świętami przeprowadzić w świetlicy Konkurs dla uczniów klas VII ze znajomości tradycji i zwyczajów świątecznych. Zachęciliśmy uczniów do sprawdzania swojej wiedzy na temat między innymi potraw wigilijnych, zwyczaju dzielenia się opłatkiem. Najwięcej trudności sprawiły uczniom pytania dotyczące polskich kolęd.

Konkurs odbył się 04.12.2018 roku w Świątecznie udekorowanej świetlicy szkolnej. Do udziału zgłosiło się 25 uczniów. Młodzież rozwiązywała testy składające się z 30 pytań, na które przeznaczono 45 minut.

Wydarzenie nabrało wyjątkowo odświętnego charakteru, ponieważ obecna była w czasie konkursu pani Dyrektor Beata Kalinowska, która na koniec przypomniała rolę tradycji i tożsamości narodowej po czym  podziękowała uczniom za udział w teście.

Przebieg konkursu nadzorowała mgr Elżbieta Paluch. Zebrane i ocenione prace wyłoniły 5 osób z największą ilością punktów, które otrzymają upominki rzeczowe za zajęcie I, II, III miejsca oraz 2 wyróżnienia.