Ciekawe i pouczające spotkanie z sędzią Sądu Rejonowego w Wolsztynie

Dnia 30.11.2018 gościem Naszej Szkoły była pani Ludmiła Człapa- Andrzejewska- sędzia Sądu Rejonowego w Wolsztynie. W spotkaniu z panią sędzią uczestniczyli uczniowie klas siódmych i ósmych, którzy mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy z zakresu prawa. Pani sędzia przedstawiła uczniom ścieżkę edukacji w drodze do zawodu sędziego, omówiła zadania i obowiązki a także charakter pracy sędziego oraz przybliżyła strukturę funkcjonowania sądów.

Na spotkaniu poruszono także tematy związane z  ponoszeniem konsekwencji prawnych przez młodzież w związku z zachowaniami ryzykownymi i niewłaściwymi wyborami. Pani sędzia przestrzegała również przed bezmyślnym korzystaniem z sieci internetowej np. podawaniem swoich danych osobowych. Emocjonującym momentem spotkania była możliwość założenia przez uczniów togi i łańcucha  sędziowskiego.

Wizyta pani sędzi była dla uczniów nowym, ciekawym i pouczającym doświadczeniem. Zdjęcia ze spotkania dostępne są w naszej galerii.