„Jak oni to zrobili czyli o efektach specjalnych w filmie”

Dnia 13.11.2017 r. wszyscy uczniowie klas czwartych uczestniczyli w lekcji pt. „Jak oni to zrobili czyli o efektach specjalnych w filmie”, która odbyła się w poznańskim multikinie.

Podczas prelekcji popartej fragmentami różnych filmów z pogranicza fantasy, czwartoklasiści dowiedzieli się co wspólnego z kinem mają matematyka, chemia, fizyka, jaki wpływ na powstawanie efektów specjalnych w kinie ma informatyka, czy malarstwo.

Następnie uczestnicy lekcji obejrzeli film polski pt. „Za niebieskimi drzwiami” z 2016 roku, który zawierał elementy fantasy i przygody. To pierwsze zrealizowane z takim i efektami specjalnymi polskie kino, dodatkowo z doskonałą obsadą aktorską: Ewą Błaszczyk, Michałem Żebrowskim, Teresą Lipowską, czy Adamem Ferency.

Film jest wierną ekranizacją powieści Marcina Szczygielskiego pod tym samym tytułem. Porusza trudne dla młodego człowieka problemy egzystencjalne, które życie przysparza nawet kilkunastolatkom, dlatego warto go obejrzeć.