99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

W sobotę – 11 listopada 2017 r. – w całym kraju obchodzimy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Z tej okazji – w piątek – klasa II e gimnazjum wraz z wychowawcą panią Heleną Grzywaczewską i pomocą chóru szkolnego, pod opieką pana Mirosława Mądrego, przygotowała uroczysty apel, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły. Tego dnia wybrane klasy uczestniczyły też w Mszy Świętej poświęconej temu wydarzeniu oraz w uroczystości, która odbyła się przy Pomniku Wdzięczności.
Na lekcji historii uczniowie klasy III A wraz z wychowawcą panem Jarosławem Kaminiarzem uczcili pamięć potępionych za wolność mieszkańców Grodziska przez zapalenie w miejscach pamięci zniczy.
Święto Niepodległości to niezwykłe wydarzenie, które każdemu Polakowi kojarzy się przede wszystkim z odzyskanie przez naród długo oczekiwanej WOLNOŚCI.

zdjęcia w galerii