Dzień życzliwości

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Życzliwość kojarzy nam się nie tylko z wielkimi czynami, ale najczęściej z drobnymi gestami, które świadczą o naszej pozytywnej postawie wobec bliskich osób oraz troska o siebie i innych.  Zawsze warto być życzliwym, gdyż proste gesty, miłe słowa, mogą odmienić każdy dzień.
Kiedy i jak możemy okazać życzliwość?
To nie wymaga specjalnego zaangażowania. Nasze codzienne życie w szkole, w domu, na placu zabaw, stwarza  wiele sytuacji, w których możemy okazać bezinteresowną życzliwość. Pozdrowienie skierowane do sąsiada, pani w szkole, koleżance lub koledze lub nieznajomej osobie sprawi, że sami zaczniemy się widzieć w bardziej pozytywnym świetle.
Co możesz robić nie tylko dzisiaj, ale każdego dnia:
1. Zadzwoń/napisz do kogoś lub powiedz komuś osobiście za co kogoś cenisz,
2. Podziękuj mu za coś, powiedz coś miłego,
3. Zaskocz kogoś e-kartką :

e – kartka

Większość osób pragnie, aby otoczenie traktowało ich z życzliwością oraz sympatią. A według powszechnego powiedzenia, otrzymujemy to co sami dajemy innym.
Zacznijmy więc od siebie 🙂 Polecamy krótki filmik. Dobro, które dajesz, zawsze do Ciebie

galeria zdjęć

Zarażaj życzliwością kogo się da!

Bądźmy życzliwi na co dzień, a nie tylko od święta.
Wszystkim naszym uczniom i ich rodzinom życzymy miłego dnia!

Pozdrawiają
Opiekunowie i członkowie
Szkolnego Klubu Wolontariatu.