Dzień Głośnego Czytania

21.X.2018 r. w auli SP Nr 2 w Grodzisku Wlkp. odbyły się szkolne obchody Dnia Głośnego Czytania. Brali w nich udział uczniowie klas 1 i 2, starsi uczniowie, dyrekcja, rodzice, babcie, pedagog szkolny. Łącznie uczestniczyło 137 osób. Wykorzystano opowiadania o Gangu Słodziaków oraz fragment książki G. Kasdepke „Kasperdiada” zachęcając do czytania i korzystania ze szkolnej oraz innych bibliotek na terenie miasta. Rodzice wraz z młodszymi dziećmi oraz gimnazjaliści czytali z podziałem na rolę. Ci ostatni wykonali samodzielnie elementy strojów do swoich postaci. Czytającym towarzyszyła muzyka wraz z odgłosami lasu. Dzieci w tym dniu przyniosły swoje pluszowe Słodziaki i wraz z nimi uczestniczyły w spotkaniu. Drugoklasiści w klasach odkodowywali szyfry i pracowali z wykreślankami zaczerpniętymi ze scenariuszy.

Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia: