Dramat Williama Shakespear’a w języku angielskim

W dniu 28.03.2019 grupa uczniów z klas trzecich gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej Nr 2 obejrzała sztukę teatralną w języku angielskim. Po raz kolejny wybrali się do Kina Apollo w Poznaniu, aby uczestniczyć w przedstawieniu zrealizowanym przez angielską grupę teatralną  British Theatre. Tym razem był to dramat Williama Shakespear’a „Romeo and Juliette”. Klasyczny dramat szekspirowski nie jest łatwy do odbioru, na szczęście sztuka miała sporo akcentów humorystycznych, i dzięki temu nasi uczniowie z przyjemnością spędzili czas obserwowaniu świetnej gry aktorskiej i przysłuchiwaniu się dialogom w języku angielskim, którego uczą się w szkole. Mam nadzieję, że była to dla naszych uczniów wartościowa rozgrzewka przed egzaminem gimnazjalnym z języka angielskiego!