99 Rocznica Wybuchu Powstania Wielkopolskiego

27 grudnia 2017 r. na grodziskim cmentarzu odbyły się uroczyste obchody 99 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W uroczystości wzięły udział władze samorządowe oraz delegacje szkół.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali krótki występ artystyczny. Mateusz Błaszyk z klasy IIIf przedstawił zarys historyczny powstania, natomiast Julia Szelejewska i Zosia Glapa
z klasy II f wyrecytowały okolicznościowe wiersze. Szkołę reprezentował także Poczet sztandarowy (Zuzia Mańkowska III b, Marta Rzeżnik III b, Nikodem Grys III d) oraz uczennice z klasy II e, które zapaliły i złożyły znicze.

Znicze zostały także zapalone pod grobowcem Powstańców Chocieszyńskich oraz pod pomnikiem Powstańca Wielkopolskiego na grodziskim Nowym Rynku.