Warsztaty LEGO

Dnia 14 września 2021 roku odbyły się warsztaty LEGO dla 50 uczniów naszej szkoły (dwie grupy po 25 osób) z klas II c i III c oraz dzieci przebywających w świetlicy.
Warsztaty odbyły się w Oddziale dla Dzieci przy ul. Kolejowej 12 w ramach realizowanego przez Grodziską Bibliotekę Publiczną projektu pt. SNUJEMY OPOWIEŚCI. STORYTELLING dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, odbywającego się Pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego. Warsztaty przeprowadził Sławomir Waśniewski z Centrum Innowacji INKOBI.
Na początku zajęć uczniowie wykonywali ćwiczenia, wykorzystując dziesięć klocków, co pozytywnie wpłynęło na kształtowanie kreatywności i wyobraźni oraz motorykę ręki. Większość dzieci budujących z klocków LEGO ustawia swoje dzieła na półkach, traktując je jako swoistą kolekcję. Część amatorów budowania z klocków wykorzystała swoje prace do zabawy. Prowadzący zachęcał dzieci, by bawiąc się klockami, kreowały własną rzeczywistości i snuły opowieści, wykorzystując figurki, rekwizyty i elementy scenografii budowanych z klocków.
Na zakończenie każdy uczeń otrzymał zestaw klocków LEGO. Tego dnia u uczestników uśmiechów i zachwytów nie było końca.
Dziękujemy!