Dzień kropki

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci, by odkrywać ich talenty i pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.

Z okazji Dnia Kropki klasa 1c obejrzała film o małej dziewczynce Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Uczniowie chwalili się swoimi talentami, tworzyli własne „kropkowe” projekty. Układali z kropek litery, określali liczbę sylab i głosek w słowach, ćwiczyli pamięć wzrokową grając w „kropkowe memo” literowo-cyfrowe. Wykonali eksperyment „Tęcza na talerzu”, a wykorzystując technologię TIK kodowali drogę robota do kropek.

Kropek nie mogło zabraknąć także w świetlicowych pracach a Pani Anita wykonała kolorową grafikę na ten temat.

Spójrzcie jak świetnie bawili się uczniowie tego dnia.