3a poznaje zdrowe i pyszne oleje.

Klasa 3 a na lekcjach przyrody omawiała rośliny oleiste. Dzięki uprzejmości pana Krzysztofa Gałkowskiego właściciela Olejarnii w Grodzisku Wielkopolskim uczniowie otrzymali niespodziankę. Dzieci z zaciekawieniem otwierały paczkę, w której znajdowały się różne rodzaje oleju i ziaren, z których ten olej jest tłoczony. Uczniowie z zaciekawieniem mogli dotknąć, powąchać a nawet posmakować pestki dyni, słonecznik, len, lniankę i rzepak. Następnie każdy uczeń mógł zbadać kolor, smak i zapach oleju rzepakowego, lnianego, słonecznikowego, rydzowego i dyniowego. Najbardziej spodobał się dzieciom zapach oleju dyniowego, który przypominał im zapach czekolady. Na zakończenie zajęć butelki z olejami zostały rozlosowane między uczniami. Dzięki temu uczniowie będą mogli przyrządzić w domu razem z rodzicami zdrowe i pyszne potrawy i sałatki.
Klasa 3a wraz z wychowawcą Iwoną Skrzypczak dziękuje bardzo panu Krzysztofowi Gałkowskiemu właścicielowi Zakładu Wytłaczania Oleju w Grodzisku Wlkp. za okazaną pomoc.