XIII Turniej Szkół Noszących imię Powstańców Wielkopolskich w piłce nożnej

24 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim odbył się XIII już Turniej Szkół Noszących imię Powstańców Wielkopolskich w piłce nożnej chłopców.

Rok 2018 to ważny dla wszystkich Polaków rok 100 lecia odzyskania niepodległości oraz 100 letniej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uczestnicy Turnieju to uczniowie dla których Powstańcy Wielkopolscy są ważnym patronem, bohaterami walczącymi o wolność naszej ojczyzny. Otwierająca Turniej dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 pani Beata Kalinowska przypomniała krótką historię początków powstania i zaznaczyła, że to właśnie z boiska Szkoły Podstawowej Nr 2 wyruszały do boju powstańcze oddziały.

Zaznaczyła również, że tegorocznemu turniejowi przyświeca hasła „Wasze czyny naszym przykładem” i życzyła zawodnikom, aby wzorując się na przodkach mieli w sobie ducha walki i pamiętali, że bez względu na to, kto zwycięży, ważna jest sprawiedliwa gra.

W sportowych zmaganiach brało udział osiem drużyn łącznie około 80 zawodników. Gościliśmy szkoły z Granowa, Stęszewa, Ostrowa Wielkopolskiego, Konojadu i po raz pierwszy z naszego zaproszenia skorzystała zaprzyjaźniona Szkoła Podstawowa z Ptaszkowa. Rywalizacja była zacięta, ale zgodnie ze sportowymi zasadami fair play. Rozgrywane mecze to nie tylko sprawdzenie umiejętności gry w piłkę nożną, ale również świetna zabawa. Po pasjonujących meczach wyłoniono zwycięzców. I miejsce i puchar dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 otrzymał zespół I z Ostrowa Wielkopolskiego. Gospodarze Turnieju, zespół I Szkoły Podstawowej Nr 2 okazali się więc bardzo gościnni i zajęli miejsce II, miejsce III przypadło w udziale zespołowi II z Ostrowa Wielkopolskiego. Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Nikodem Grzanka z Ostrowa Wielkopolskiego, zaś najlepszym bramkarzem Kacper Szulc – uczeń klasy III E gimnazjum Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim.

Wyróżnieni zostali również najlepsi zawodnicy z poszczególnych ekip:SP Granowo – Bartosz Jędrzejewski
SP Stęszew – Dawid Kasztelan
SP Ostrów Wielkopolski I – Szymon Sadło
SP Ostrów Wielkopolski II – Kamil Chmiel
SP Konojad – Daniel Kuster
SP Ptaszkowo – Wiktor Buczko
SP2 Grodzisk Wlkp. I – Jakub Hemmerling
SP2 Grodzisk Wlkp. II – Filip Wysiadły.

Warto dodać, że wszystkie mecze sędziował wychowanek Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim – Maciej Cybal.

Puchary i nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe medale wręczył zawodnikom w imieniu Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego, vice Burmistrz pan Piotr Hojan oraz dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Grodzisku Wielkopolskim pan Rafał Sikorski.

Gratulujemy zawodnikom i ich trenerom.

 Zapraszamy za rok na kolejny Turniej Szkół Noszących imię Powstańców Wielkopolskich.

zdjęcia w galerii