Międzynarodowy Dzień Zdrowia

W ramach kwietniowych obchodów Międzynarodowego Dnia Zdrowia uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz uczniowie klas II gimnazjalnych realizowali zadania edukacyjne w ramach projektu: „W zdrowym ciele – zdrowy duch”.

Cele projektu:

  1. Propagowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowego trybu życia.
  2. Uświadomienie znaczenia zdrowego odżywiania się oraz aktywności fizycznej w utrzymaniu zdrowia.
  3. Zwrócenie uwagi na to, że w wielu aspektach nasze zdrowie zależy od nas samych.

Zadania realizowane w ramach projektu:

  1. Wykonanie plakatu, lapbooka lub innej pracy plastycznej promującego zdrowy styl życia – dla uczniów klas IV i II gimnazjalnych
  2. Przygotowanie prezentacji multimedialnej – dla uczniów II klas gimnazjum
  3. Przygotowanie tematycznych gazetek ściennych.

W projekcie uczestniczyli uczniowie klas: IVa, IVc i IVd oraz klasy IIa, IIc i IIf – gimnazjum.

Podsumowanie projektu odbyło się podczas lekcji przyrody w klasach czwartych, kiedy to gimnazjaliści zaprezentowali i omówili przygotowane przez siebie prezentacje. Czwartoklasiści z uwagą wysłuchali swoich starszych koleżanek, po czym rozwiązywali w zespołach przygotowane dla nich rebusy i krzyżówki oraz zgadywanki, które były podsumowaniem tematyki projektu.

zdjęcia w galerii