XIII Powiatowy Rajd Rowerowy

Jak co roku w czerwcu, młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami, uczestniczyła w Powiatowym Rajdzie Rowerowym. W tym roku miejscem docelowym rajdu była Szkoła Podstawowa w Wielichowie. Wyjazd nastąpił spod GHS o godzinie 9.00 w asyście policji i straży pożarnej.

Około godziny 11 cała kolumna dotarła szczęśliwie do Wielichowa i rozpoczęły się konkursy sprawnościowe i wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim z okazji 100 rocznicy jego wybuchu. Na miejscu na uczestników rajdu czekały poczęstunek oraz napoje. 

Uczniowie naszej szkoły zdobyli pierwsze miejsca w kategorii wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim oraz sprawnościowym. Serdecznie gratulujemy.

Na koniec imprezy wice starosta Antoni Kłak losował, jak co roku, dwa rowery wśród uczestników rajdu. Jednym ze szczęściarzy okazał się uczeń naszej szkoły z klasy 7c.

Droga powrotna okazała się niestety trudniejsza a to za sprawą awarii 3 rowerów. Dalsza jazda nimi nie była możliwa. Z pomocą przyszedł tata jednego z naszych uczniów, którego rower odmówił posłuszeństwa, przyjechał on własnym samochodem i zabrał z trasy zepsute rowery i ich właścicieli. Pomimo kłopotów technicznych i wysokiej temperatury powietrza, wszyscy wrócili do Grodziska zmęczeni ale szczęśliwi. XIII Powiatowy Rajd Rowerowy przeszedł już do historii.

Do zobaczenia za rok!