XI edycja Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

W sobotę 23.03.2019 r. uczniowie naszej szkoły : Monika Miś kl.3 f, Roksana Kleszcz kl.3 b, Aleksandra Rzeźnik kl. 8 b oraz Kamil Rataj kl.7 b wzięli udział w XI edycji Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim ,,Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”. Konkurs odbył się na wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczniowie zmierzyli się ze szczegółowym testem na temat wydarzeń związanych z Powstaniem Wielkopolskim.

Każdy z uczniów otrzymał zaświadczenie o zdobyciu tytułu finalisty wojewódzkiego etapu konkursu, a nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w postaci certyfikatu za działania upowszechniające wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim w ramach projektu Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 Pamiętamy! “Tobie Polski ta kropla krwi wrzącej.”