II Targi Karier w Opalenicy

Dnia 25.03.2019 r. w opalenickim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się już II z kolei Targi Karier. Wzięła w nich udział grupa uczniów klas VIII i III gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grodzisku Wlkp.

Podczas pobytu w opalenickim ośrodku młodzież miała możliwość bezpośredniego kontaktu z pracodawcami gminy Opalenica i nie tylko. W Targach uczestniczyli też przedstawiciele uczelni wyższych, z którymi współpracuje Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z tej miejscowości.

Uczniowie, którzy mają problem z wyborem przyszłego zawodu, mogli zasięgnąć informacji w Mobilnym Centrum Interwencji Zawodowej, w Centrum Wsparcia Rzemiosła oraz w innych tego typu instytucjach. Pobyt na Targach był doskonałą okazją do zwiedzenia opalenickiej szkoły ponadgimnazjalnej, do której wybierają się niektórzy nasi uczniowie.

Dziękujemy za zaproszenie i organizację tego dnia.