Wycieczka do Torunia i Malborka

W dniach 30-31 czerwca 2019 roku, uczniowie klas: V a i V c, wraz z wychowawczyniami Anetą Weryszko i Katarzyną Włodarkiewicz oraz z opiekunami Wojciechem Starostą i Bartoszem Ambrozikiem, wybrali się na dwudniową wycieczkę do Torunia i Malborka. Podróż przebiegła bez zakłóceń i o godzinie 11.30 dojechaliśmy do Torunia. Tam zwiedziliśmy toruńską starówkę, piekliśmy pierniki i oglądaliśmy seans w planetarium. Pogoda była wyśmienita i zabawa również. Wieczorem zakwaterowaliśmy się w hotelu “Dedal” w Malborku. Pokoje czyste i przestronne. Po obiadokolacji bawiliśmy się głównie w swoich pokojach. Rankiem, po pysznym śniadaniu udaliśmy się na dwugodzinne spotkanie z zamkiem w Malborku. Przywitała nas pani przewodniczka, ubrana w strój epoki. Zwiedzanie było połączone z zadaniami, które poszczególne klasy miały wykonać. Za dobrze rozwiązane zadanie dostawaliśmy literki, z których po łacinie utworzyło się hasło. Jesteśmy bardzo zdolni, więc natychmiast przetłumaczyliśmy hasło na język polski, korzystając z naszych smartfonów. Zamek w Malborku wywarł na nas ogromne wrażenie. Po obiedzie, niestety, musieliśmy wracać do domu. Na pewno nie była to nasza ostatnia przygoda, już planujemy kolejny wyjazd.