Wielkopolski Pociąg do Wolności

W sobotę, 13 października, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 wzięli udział w projekcie patriotyczno – edukacyjnym Wielkopolski Pociąg do Wolności, którego organizatorem był Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Wielkopolski Pociąg do Wolności to mobilna wystawa powstańcza, która przedstawiała umundurowanie, wyposażenie i broń Powstańców Wielkopolskich, lazaret polowy Armii Wielkopolskiej, samochód pancerny „Poznańczyk”. Przejazd pociągu odbył się na trasie: Wolsztyn – Poznań – Wolsztyn. Podczas postoju na stacji PKP w Grodzisku Wlkp można było obejrzeć wystawę fotograficzną „Powstanie Wielkopolskie na Ziemi Grodziskiej” i wysłuchać pieśni patriotycznych w niezwykłym wykonaniu uczniów SP 2. Nasi uczniowie mieli także niecodzienną możliwość odbycia „podróży w czasie” Pociągiem Retro do Wolsztyna, gdzie z przewodnikiem zwiedzaliśmy miejsca związane z Powstaniem Wielkopolskim, m. in.: gmach Poczty Polskiej, Urzędu Gminy oraz cmentarz żołnierzy Związku Radzieckiego, na którym pochowano 362 oficerów Armii Czerwonej.