Wieczornica patriotyczna

3 grudnia, w piątkowy wieczór, w naszej szkole miało miejsce niezwykłe i uroczyste spotkanie. Wieczornica patriotyczna rozpoczynająca się słowami wiersza Wisławy Szymborskiej “Bez tej miłości można żyć…?” w wykonaniu uczestników Koła Teatralnego “Na Opak” zgromadziła pokaźne grono widzów.

W podniosłej atmosferze i ze wzruszeniem w oczach rodzice wysłuchali recytacji wierszy polskich poetów w wykonaniu swoich dzieci. Słowom deklaracji troski o losy ojczyzny towarzyszyła muzyka Chopina oraz prezentacja obrazująca ważne wydarzenia w historii Polski, istotne postacie historyczne, a także piękno polskich krajobrazów.

Uczniowie klas czwartych i piątych z ogromnym zaangażowaniem prezentowali przygotowane teksty, pokonując tremę związaną z występem na żywo. Natomiast ich starsze koleżanki, słowami polskich poetów: Słowackiego, Mickiewicza Norwida, Miłosza, Szymborskiej uzasadniali, że należy pamiętać o historii, o naszych przodkach, którzy walczyli o niepodległą Polskę, abyśmy teraz żyli w wolnym kraju.

Wszyscy wykazali się ogromną dojrzałością i nikt nie wątpił, że słowa padające z ust młodych aktorów są efektem ich spojrzenia na świat i obrazują wartości, które się dla nich liczą: żyć najpiękniej, jak to jest możliwe, żyjąc nie tylko dla siebie, ale i dla innych.

Gratulujemy udanego występu! Owacje na stojąco były w pełni zasłużone 🙂