V EDYCJA KONKURSU BOHATEROWIE POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

W czwartek, 9 grudnia 2021 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim odbył się V Gminny Konkurs Bohaterowie Powstania Wielkopolskiego. W tym roku konkurs po raz pierwszy został objęty patronatem Instytutu Pamięci Narodowej. 

Do najważniejszych założeń konkursowych należały: zainteresowanie uczniów tematyką Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919, kształtowanie patriotycznych postaw i wartości, współpraca między szkołami w naszej gminie, przybliżenie życiorysów Powstańców z terenu Grodziska i okolic. Bohaterami tegorocznej edycji byli: Kazimierz Zenkteler, Józef Skrzydlewski, Franciszek Bielaczyk, Marian Gawron, Jan Kubala, Wojciech Skałecki, Stanisław Taczak i Józef Dowbor – Muśnicki, czyli osobowości, które swoim zaangażowaniem w walce przyczyniły się do wspaniałego zwycięstwa, jednego z nielicznych w historii polskich powstań. W konkursie udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej w Kąkolewie, Szkoły Podstawowej w Grąblewie, Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie i Szkoły Podstawowej Nr 2, która była organizatorem konkursu. 

W kategorii klas 4-6 I miejsce zajęła uczennica SP w Grąblewie, miejsce II – uczeń SP2, III miejsce – uczeń SP w Ptaszkowie. W kategorii klas 7-8 miejsce I zajął uczeń SP4, miejsce II – uczennica SP4, miejsce III – uczennica SP w Ptaszkowie. 

Zwycięzcom gratulujemy sukcesu i zdobytej wiedzy, którą wykazali się podczas pracy z trudnym i wymagającym testem konkursowym. Składamy wyrazy uznania opiekunom wszystkich uczniów za przygotowanie merytoryczne oraz wsparcie techniczne, gdyż podobnie jak w ubiegłym roku, ze względu na zagrożenie epidemiczne, zmagania przybrały postać pracy zdalnej. Wszystkim dziękujemy za udział i zapraszamy do współpracy w przyszłym roku.