VII edycja Gminnego Konkursu Bohaterowie Powstania Wielkopolskiego

W środę, 13 grudnia 2023 r., w 42. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, w Szkole Podstawowej Nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim odbyła się VII edycja Gminnego Konkursu Bohaterowie Powstania Wielkopolskiego. Konkurs po raz trzeci objęty został patronatem Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu.

Najważniejszymi celami konkursu były: rozwijanie zainteresowań związanych z historią lokalną, kształtowanie patriotycznych postaw i wartości, współpraca między szkołami naszej gminy oraz przybliżenie życiorysów Powstańców z terenu Grodziska i okolic.

Bohaterami tegorocznej edycji byli: Kazimierz Chocieszyński, Włodzimierz Bogusławski, Antoni Janus, Władysław Kabsch, Kazimierz Knoll, Kazimierz Piasecki, Józef Skrzydlewski, Kazimierz Zenkteler, Stanisław Taczak i Józef Dowbor – Muśnicki oraz Ignacy Jan Paderewski, czyli osobowości, które swoim zaangażowaniem przyczyniły się do sukcesu jednego z nielicznych zwycięskich powstań w historii Polski. W konkursie udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej w Grąblewie i Szkoły Podstawowej Nr 2, która była organizatorem konkursu.

W kategorii klas 4-6 I miejsce zajął uczeń SP2 – Wktor Kaczmarek, miejsce II – uczeń SP2 – Alexander Leszczyński, III miejsce – uczennica SP4 – Zofia Pałyga.

W kategorii klas 7-8 miejsce I zajęła uczennica SP4 – Lena Krupa, miejsce II – uczennica SP4 – Amelia Adamczak, miejsce III – uczeń SP1 Jakub Tuliński.

Uroczystego wręczenia podziękowań, nagród i dyplomów dokonała dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim, pani Beata Kalinowska. Zwycięzcom gratulujemy sukcesu i zdobytej wiedzy, którą wykazali się podczas pracy z trudnym i wymagającym testem konkursowym. Składamy wyrazy uznania opiekunom wszystkich uczniów za przygotowanie merytoryczne. Dziękujemy za udział i zapraszamy do współpracy w przyszłym roku.