Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na Czytelnika, czyli oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki szkolnej, odbyło się w naszej szkole na początku grudnia 2023 roku. 🙂

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, rozwijania umiejętności czytania i szacunku dla książek. W czasie tej pierwszej wizyty w bibliotece dzieci poznały zasady korzystania z księgozbioru biblioteki, dowiedziały się jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić w trakcie czytania. Po takim wprowadzeniu, uczniowie klas pierwszych w skupieniu i z powagą przyrzekli, że będą książki szanować, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Z okazji pasowania pierwszoklasiści otrzymali książki Justyny Bednarek pt. „Wnuczka antykwariusza”, wydane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Nowi czytelnicy wypożyczyli również w tym dniu swoją pierwszą książkę. Mamy nadzieję, że będą często odwiedzać naszą bibliotekę.😍📚