Uzależnia mnie tylko sport

Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wlkp., zorganizowała konkurs pt „Uzależnia mnie tylko sport” w którym udział mogli wziąć wszyscy uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych w Grodzisku Wlkp.,

Dnia 11 grudnia 2018r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród osobom, które wzięły udział w tegorocznym konkursie prac plastycznych „Uzależnia mnie tylko sport”. Pod takim właśnie hasłem grodziscy policjanci promowali modę wśród dzieci i młodzieży na życie wolne od uzależnień… chyba, że tym właśnie uzależnieniem jest zdrowe uprawianie jakiegokolwiek sportu. Promocja zdrowego stylu życia to również realny wpływ na szeroko rozumiane przeciwdziałanie narkomanii oraz alkoholizmowi.

Nad całością projektu z ramienia grodziskiej jednostki Policji czuwała policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej i Wykroczeń – młodszy aspirant Anna Jóśkowiak. Działania zostały przeprowadzone wspólnie z Gminnymi Komisjami Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Granowie i w Grodzisku Wielkopolskim. Partnerem tych wspólnych działań była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Grodzisku Wielkopolskim.

Zwycięzców wyłoniła komisja oceniająca. Atrakcyjne nagrody trafiły nie tylko do najlepszych, ale również każde z dzieci, które wzięło udział w konkursie otrzymało upominek.

W tegorocznej edycji nagrody wspólnie z policjantami wręczali: Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan wraz z Zastępcą Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Marcinem Brudło.