Udany debiut naszych matematyków

W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczy w Wielkopolskich Meczach Matematycznych Juniorów, których organizatorami są Poznańska Fundacja Matematyczna i Wydział Matematyki i Informatyki UAM. W rozgrywkach uczestniczą szkoły z całej  Wielkopolski.

W pierwszym meczu rozegranym 10 kwietnia nasza drużyna w składzie  Aleksandra Szymańska, Julia Muszyńska, Mateusz Błaszyk, Julia Glapa, Zuzanna Mańkowska, Łukasz Maćkowiak (kapitan), Emilia Piskorek, Bartosz Rogoziński, Michał Piatczyc i Bartosz Nowacki pokonała International School of Poznań, prywatną szkołę, która realizuje rozszerzoną polską podstawę programową oraz rozszerzony język angielski.

Skład jury stanowili nauczyciele matematyki obu szkół: pani Hanna Pięta i pan Tomasz Śliwiński.

Rywalizacja była pasjonująca! Mecz został rozegrany w ramach rozgrywek grupowych 3. edycji Wielkopolskich Meczy Matematycznych Juniorów. Mecze nawiązują do dawnych tradycji, gdyż w okresie renesansu we Włoszech matematycy stworzyli ciekawą formę rywalizacji intelektualnej. Wymieniali się zadaniami, a po kilku tygodniach publicznie “pojedynkowali”. Każdy przedstawiał rozwiązania zadań zaproponowanych przez przeciwnika. Zwyciężał ten, kto rozwiązał większą liczbę zadań otrzymanych wcześniej od innych startujących.

Dziękujemy gospodarzom za pasjonującą rywalizację i bardzo serdeczną atmosferę a naszemu zespołowi gratulujemy zwycięstwa oraz życzymy, aby rozwiązywanie zadań matematycznych sprawiało im zawsze wiele radości!