Sukces naszych matematyków

W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczy w Wielkopolskich Meczach Matematycznych Juniorów, których organizatorami są Poznańska Fundacja Matematyczna i Wydział Matematyki i Informatyki UAM. W rozgrywkach uczestniczą szkoły z Wielkopolski. W drugim meczu rozegranym 16. maja nasza drużyna w składzie  Aleksandra Szymańska, Julia Muszyńska, Jagoda Grzelczak, Julia Glapa, Zuzanna Mańkowska, Łukasz Maćkowiak (kapitan), Emilia Piskorek, Bartosz Rogoziński, Michał Piatczyc i Bartosz Nowak rozegrała mecz z Gimnazjum Dwujęzycznym IM. KAROLA MARCINKOWSKIEGO w Poznaniu. Mecz zakończył się wynikiem 28:34 dla gospodarzy, a nasza drużyna zajęła II miejsce w grupie.

Skład jury stanowili nauczyciele matematyki obu szkół: pani Hanna Pięta i pan Tomasz Stachyra. Rywalizacja była pasjonująca! Mecz został rozegrany w ramach rozgrywek grupowych 3. edycji Wielkopolskich Meczy Matematycznych Juniorów.

Dziękujemy gospodarzom za pasjonującą rywalizację i bardzo serdeczną atmosferę, a naszemu zespołowi gratulujemy II miejsca w grupie  oraz życzymy, aby rozwiązywanie zadań matematycznych sprawiało im zawsze wiele radości!